Naše služby

 • Základové dosky
 • Hrubé stavby rodinných domov
 • Rekonštrukcie domov, bytov a bytových jadier
 • Maliarske a natieračské práce
 • Montáž sadrokartónových konštrukcií
 • Prenájom debneniaZákladové dosky
Kvalitne vykonaná základová doska je dôležitou súčasťou každej stavby. Základová doska prenáša zaťaženie celej stavby do podložia. U rodinných domov sa najčastejšie navrhujú základy domov na základové pásy , menej často je navrhnutá samostatné vystužená základová doska bez pasov tzv. švédska platňa alebo pre pasívne a nízko energetické domy na penové sklo a výnimočne sa vykonáva založenie na pilotoch. Pri neštandardnom podloží najmä pri navážke je odporúčané posúdiť únosnosť podložia a následne navrhnúť princíp založenia. Súčasťou návrhu základovej dosky je aj hĺbka založenia a šírka základových pásov. Hĺbka založenia závisí predovšetkým na nemrznúcej hĺbke od upraveného terénu alebo podľa mapy kde je uvedené v akej lokalite sú odporúčané nezámrzné hĺbky . Táto hĺbka je daná podľa miesta stavby a typu zeminy: od 0,8 m do 1,6 m pod upravený terén. Vnútorné pasy ktoré sú nie sú priamo náchylné k premŕzaniu, sa spravidla navrhujú do menšej hĺbky založenia, minimálne však 50cm do pôvodného (rastlého) terénu. Šírka základových pásov jednoduchých stavieb (napr. Rodinné domy) je bežne navrhnutá na základovej škáre 500mm až 600mm, v hornej časti sa môže zúžiť na min. 300mm, a to podľa konštrukcie muriva hrubej stavby. V prípade malej únosnosti základovej škáry je potreba zväčšiť šírku pasov a prípadne vykonať spevnenie základovej škáry vhodným podsypom a zhutniť. Základová doska musí mať škáru v celej ploche založenia o rovnakých vlastnostiach. Ak sa pri výkopoch zistí odlišnosť musí sa podložie upraviť. Výkop pre základové pásy je potreba mať vodorovné , pri realizácii základovej dosky vo svahu sa preto vykonáva základové pásy stupňovito tzv. schody , kde je potreba každý schod debniť a po zabetónovaní pásov treba debnenie odstrániť. Základová doska je potom staticky stabilná . Zverte realizáciu základovej dosky odborníkom. V prípade malej únosnosti základovej škáry je potreba zväčšiť šírku pasov a prípadne vykonať spevnenie základovej škáry vhodným posypom a zhutniť. Základová doska musí mať škáru v celej ploche založenia o rovnakých vlastnostiach. Ak sa pri výkopoch zistí odlišnosť musí sa podložie upraviť.

Zákazníkom ponúkame:

 1. Kompletnú realizáciu základovej dosky na kľúč
 2. Základová doska za pevnú cenu bez navýšenia
 3. Kvalitu a presnosť základovej dosky
 4. Dodržanie dohodnutého termínu . Základová doska od 1 do 3 týždňov podľa rozsahu a zložitosti

Pri základových doskách sa cena odvíja od viacerých objektívnych faktorov:

 • svahovitosť terénu
 • podložie terénu
 • výška debniacich tvárnic
 • Hrúbka liateho betónu
 • Riadime sa podľa priloženého projektu alebo podľa dohody so zákazníkom

Z tohto dôvodu máme ku každému zákazníkovi individuálny prístup a pre každého spravíme najvýhodnejšiu cenovú ponuku na mieru. Stačí nás len kontaktovať.Hrubé stavby rodinných domov 
Oslovte nás k výstavbe aj len etapy Hrubej stavby Vášho domu. Prečo?

Asi každý, kto stojí pred výstavbou rodinného domu zvažuje, ako sa doň nasťahovať, čo možno najrýchlejšie a bezbolestne. Pri tomto rozhodovaní asi ešte neuvažuje nad možnými problémami s kvalitou, ktorá ho môže stáť nervy a nemalé finančné prostriedky, možno aj celý život.

Pri rozhodovaní o spôsobe výstavby rodinného domu treba mysliet na 3 aspekty: čas, financie, kvalita.

SVOJPOMOCNE - VLASTNÝMI RUKAMI

Motiváciou pre rozhodnutie výstavby rodinného domu svojpomocne je motivácia ušetriť náklady na stavbe. Bude to však znamenať nie len Vašu manuálnu prácu, ale aj množstvo rozhodnutí, ktoré budete musieť urobiť. O všetkých aspektoch rozhodujete len Vy, čo je fajn, ale môže sa to voči Vám obrátiť, každý robí chyby, teda za všetky chyby zodpovedáte sám a uplatnenie záruk je nulové. Väčšinu prác totiž urobíte sami s pomocou rodiny či známych (je otázne, či je to ozaj bezplatné), či prípadne s malými partiami remeselníkov, miestnych či z internetu, ktorých vidíte prvý krát v živote. Celá svojpomoc končí pri tejto čiastočnej svojpomoci, keďže asi nikto nezvládne všetky profesie sám. Na niektoré odborné práce sa navyše vyžaduje oprávnenie či odborná spôsobilosť, takže najatie profesionálov je nevyhnutné.

A teraz tie 3 aspekty:


ČAS, ČAS A EŠTE RAZ ČAS - práce na seba nenadväzujú plynule, ale väčšinou s prestávkami a všetko trvá niekoľkonásobne dlhšie. Ak chcete samostatne dohliadať na kvalitu remeselných prác, môžete rovno rozmýšľať o neplatenom voľne. Bežne pri svojpomocnej výstavbe nastáva taktiež situácia, že práce máte naplánované, materiál objednaný a zrazu zistíte, že nemáte s kým robiť, pretože ľuďom, s ktorými ste sa dohodli, práve do toho „niečo vošlo“.

FINANCIE - treba zvážiť fakt, že na rozdiel do Vás, má väčšina stavebných firiem relatívne veľké zľavy na materiál. Cena práce je v stavebnej firme kalkulovaná presne , pracovníci vykonávajú svoju prácu za dohodnutý plán, nie ako “fušku na Vašej stavbe”, za ktorú zvyčajne pýtajú násobné financie ako v stálej práci. Ďalšou nevýhodou môže byť aj to, že časť peňazí môžu pohltiť niektoré nesprávne urobené práce a bude ich treba zrealizovať znova - opäť kúpiť materiál, zaplatiť dopravu, čakať na dovoz na stavbu, a tým pádom sa posúva harmonogram. Z toho dôsledku už nestihnete pripraviť stavbu na ďalšie nadväzujúce činnosti.

KVALITA - už sme spomenuli vyššie, že kvalita je bez záruk, ručíte za ňu sami. Budete potrebovať odborné vedomosti. Najlepšie je, ak máte k dispozícii skúseného stavbára, ktorý Vás môže viesť, no i tak si budete musieť naštudovať rôzne pracovné postupy a technológie. Všetko budete realizovať prvý krát a je len otázkou času, kedy začnete rozprávať “keby som toto vedel”, alebo “teraz by som to spravil inak”. Na druhej strane získate veľa vedomostí a zručností.

Odporúčame rozdelenie stavby na etapy

Ak nechcete zveriť výstavbu jednej firme, a to hneď na začiatku tzv. “na kľúč”, môžete rozdeliť výstavbu na etapy - hrubá stavba, holodom, dokončenie na kľúč. Takto

môžete spoznať firmu už pri prvej etape, zažiť si jej prácu a komunikáciu, vidieť a spoznať pracovníkov, atď. Počas tejto etapy sa môžete rozhodnúť pre prípadne pokračovanie s touto firmou, alebo dokončovať dom samostatne, zadávaním jednotlivých prác živnostníkom.

Môžete skúsiť aj samostatné organizovanie výstavby - ako možný kompromis medzi stavbou svojpomocne a stavbou na kľúč - svojpomocná organizácia výstavby, keď nezadáte zákazku jednej firme, ale sami budete organizovať jednotlivé profesie, takže budete mať všetko vrátane peňazí pod kontrolou. Znalosť problematiky je ale v tomto prípade nutnou podmienkou.


Kvalitná hrubá stavba je základným predpokladom k tomu, aby budova spĺňala všetky moderné požiadavky z pohľadu životnosti a využiteľnosti nehnuteľnosti. Počas práce dbáme na každý detail, ktorý ovplyvňuje výslednú kvalitu hrubej stavby. Vďaka našim skúsenostiam Vám vieme poradiť pri hľadaní tých najefektívnejších riešení. Pomôžeme Vám vybrať vhodné materiály aj stavebné postupy.

V rámci realizácie hrubej stavby pre Vás zabezpečíme napríklad:
 1. obvodové a nosné múry
 2. izoláciu proti vode
 3. vodorovné nosné konštrukcie podlaží
 4. nosnú konštrukciu schodiska
 5. priečky
 6. komín
 7. strešnú konštrukciu
 8. klampiarske práce
 9. a ďalšie činnosti súvisiace realizáciou hrubej stavby

Rekonštrukcia bytového jadra
Celý priebeh je nastavený tak, aby ste boli maximálne odbremenení od starostí spojených s rekonštrukciou nehnuteľnosti.
 • Demontáž pôvodného jadra, odstránenie obkladov a dlažby
 • Murárske práce
 • Úpravu elektroinštalácie
 • Úpravu rozvodov vody a kanalizácie
 • Vyrovnanie stien pod obklad
 • Vyrovnanie podkladu pod dlažbu
 • Položenie dlažby a obkladov
 • Montáž a napojenie sanity
 • Realizáciu sadrokartónového podhľadu
 • Vymaľovanie stien a stropov
 • Likvidácia a odvoz stavebného odpadu
 • Upratovanie po dokončení prác


Nechajte rekonštrukciu na nás


Rekonštrukcia kúpeľne je väčšinou spojená aj s výmenou bytového jadra. V rámci rekonštrukcie kúpeľne a toalety vám pomôžeme s výberom najlepšej dispozície kúpeľne pre čo najpohodlnejšie fungovanie. Samozrejmosťou je výmena pôvodného umakartového jadra za murované alebo zo sadrokartónu, výmena obkladov a dlažby, úprava vodoinštalácie, elektroinštalácie a výmena kúpeľňovej sanity. Nie je rozdiel, či sa rozhodnete pre sprchovací kút, alebo vaňu. Vždy pre vás nájdeme najvhodnejšie riešenie.

Kúpeľňu navrhneme a zrealizujeme podľa vašich predstáv, či už sa rozhodnete pre vaňu, sprchový kút alebo walk-in sprchový kút.


Maliarske a natieračské práce

Stierkovanie a maľovanie zahŕňa:

 • Škrabanie stien od pôvodnej maľovky, tapiet a stierok
 • Penetrácia podkladov
 • Precízne vyrovnanie a vyhladenie stien gletovaním a kvalitným stierkovaním
 • Maľovanie stien a stropov v akejkoľvek farbe
 • Maľovanie alebo striekanie zárubní, radiátorov a radiátorových rúr
 • Omietanie a maľovanie fasády
 • Tapetovanie
 • Upratovanie a čistenie je samozrejmosťou


Nechajte rekonštrukciu na nás


V pôvodných bytoch, či už panelových alebo tehlových, sa najčastejšie stretávame s nerovnými stenami, prípadne len oblastnými nerovnosťami. Takéto nerovnosti upravujeme už od základu, teda poctivým odstránením pôvodnej maľovky a tiež stierky až po nosnú konštrukciu, teda betón alebo tehlu. Po drážkovaní novej elektroinštalácie zvykneme realizovať stierky a maľovku nanovo, pretože ak by boli tieto drážky len oblastne vyspravené, vždy bude rozdiel medzi novou vyspravenou časťou steny a pôvodnou stenou viditeľný. Nie je to však pravidlo. Ak sa rozhodnete nechať pôvodné stierky alebo omietky, vymaľujeme váš domov akoukoľvek farbou.

Maľovanie, rovnako ako stierkovanie stien a stropov, realizujeme viacerými spôsobmi, takže je len na vás, ktorý z nich si vyberiete. Všetky majú spoločné, že ich kvalitnou realizáciou dostanete nové, rovné a pekné steny. Montáž sadrokartónových konštrukcií


Sadrokartónové práce zahŕňajú:

 • Sadrokartónové podhľady so zapusteným bodovým alebo LED osvetlením
 • Podhľady, priečky, predsteny, sadrokartónové obklady stien
 • Sadrokartónové obklady v podkroví
 • Akustické, impregnované alebo protipožiarne sadrokartónové konštrukcie
 • Finálna úprava spojov a povrchu sadrokartónu


Nechajte rekonštrukciu na nás


Sadrokartónové dosky a konštrukcie používame pri každej rekonštrukcii. Nie je to len pre ich cenu, ale aj pre ich jednoduchú, rýchlu a kvalitnú realizáciu. Zvyčajne sa sadrokartónové dosky a sadrokartónová konštrukcia používa pri znižovaní sadrokartónového stropu a podhľadu s pridanou tepelnou alebo akustickou izoláciou. Znižovanie stropu sadrokartónom sa zvykne realizovať najmä pre jednoduchšie vedenie nových rozvodov elektroinštalácie bez drážkovania do stropu a tiež pre estetický vzhľad interiéru. Sadrokartónovými doskami sa zvykne zakrývať aj nádržka na vodu za WC, pôvodné stupačky, stavebné puzdro pre posuvné dvere alebo pri predsadených stenách. Pre ich nízku hmotnosť realizujeme aj sadrokartónové priečky, ktoré podľa potreby vyplníme tepelnou alebo akustickou izoláciou. Podľa využitia realizujeme sadrokartónové konštrukcie s požadovanou odolnosťou, napríklad s impregnovanou úpravou, protipožiarnou úpravou alebo so zvýšenou akustickou odolnosťou.Prenájom debnenia
Ponúkame realizáciu a prenájom debnenia železobetónových konštrukcií od základových pásov, pätiek, základových dosiek, základových stien, oporných stien, oporných múrov až po stropné dosky.
Prenajmeme a v prípade záujmu a dohody aj zhotovíme komplet monolitickú stropnú dosku. Dáme do prenájmu stropné debnenie PERI A DOKA (celý debniaci systém stojky , hlavice , trojnožky - pavúky , trégre - H 20 , šalovacie dosky), v celkovom množstve cca 300m2.  Po dohode, zašalujeme, vyviažeme železo a zalejeme stropnú dosku. Možnosť požičania nosníkov, hlavíc, stojok a pavúkov pod keramický strop napríklad MIAKO prípadne iný.